Daugiau nei dešimtmetį stovėjęs nenaudojamas sporto kompleksas Šilutėje, Rusnės gatvėje pagaliau bus pradėtas rekonstruoti. Numatyta, kad per du su puse metų šie, jau seniai griūvantys pastatai, taps Šilutės sporto ir sveikatingumo kompleksu, kuriame bus baseinas, pirtys, sportininkams reikalingos treniruočių salės.

Antradienį, spalio 1-ąją, šalia šio objekto įvyko rajono valdžios ir būsimųjų statybininkų vadovų susitikimas. Savivaldybės vadovai įteikė rangovo UAB „Neostata“ atstovams simbolinius įrankius, o darbuose jiems palinkėjo tikslumo ir kruopštumo.

Padovanojo simbolinius statybos įrankius

Daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro Šilutėje statybos konkursą jau daugiau nei prieš pusmetį laimėjo Vilniaus statybinė bendrovė UAB „Neostata“. Tačiau statybų pradžią nuspręsta paskelbti tik dabar, nes konkurso rezultatas buvo ginčijamas teisme.

Šilutės daugiafunkciam sporto ir sveikatingumo kompleksui statyti dar liko 2,5 metų, komplekso su baseinu statyboms yra paskirta 6,65 mln. Eur.

Statybų pradžios paskelbimo rytą rajono savivaldybės vadovai į būsimųjų statybų aikštelę atvyko ne tuščiomis rankomis. Meras Vytautas Laurinaitis, pasveikinęs statybos bendrovės direktorių Albiną Andrijauską, jam dovanų įteikė metro ilgio gulsčiuką. Ir paprašė jį saugoti, nes pasižadėjo juo pats tikrinti statybų kokybę. Vicemeras Sigitas Šeputis statybininkų vadovui padovanojo plaktuką, kuris, anot jo, skirtas tik geriems darbams. Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis įteikė mūrininko mentelę, o jo pavaduotoja Dalia Rudienė – apdailai skirtą įrankį.

Apdovanotasis direktorius A. Andrijauskas juokavo, kad su tiek įrankių, ypač jei dar pridėjus porą kastuvų bei kraną, statybos jau galėtų būti pradėtos.

Prieš įeinant apžiūrėti būsimą statybos aikštelę, kiekvienam Savivaldybės atstovui buvo padovanoti statybininkų apsauginiai šalmai.

Keisis pastato forma

A. Andrijauskas pažymėjo, kad vykdant projektą subrangovu pasirinkta Šilutės rajono statybos bendrovė UAB „Žibai“, kuriai vadovauja Steponas Kazlauskas. UAB „Neostata” direktoriaus teigimu, šios įmonės darbuotojai jau turi pakankamai patirties statant pastatus su plaukimo baseinais, todėl nėra netikėta, kad ir laimėjo konkursą. Be „Žibų“, dirbti bus pakviestos ir dar kelios bendrovės, kurios atliks specifinės kvalifikacijos reikalaujančius darbus. Statybininkų vadovas padėkojo Šilutės daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo komplekso projekto autoriui, UAB „Tiksli forma” architektui Ignui Autukui. Pasak direktoriaus A. Andrijausko, projektuotojai sparčiai suprojektavo būsimą rekonstruotiną statinį taip, kad jis įtiktų užsakovui, būtų optimalus ir tvirtas.

I. Autukas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad po rekonstrukcijos pagrindinės pastato sienos bus išsaugotos. Tiesa, trečdalis pastato – dešinioji dalis, kur kadaise buvo pokylių salė, pirtelė ir kitokios patalpos, bus nugriauta. Taigi naujasis kompleksas neturės arkos su vitražo langu. Dėl tos pastato dalies, kuria buvo planuojama leisti naudotis rajono verslo žmonėms, buvo daug diskusijų, bet apsispręsta jos nebeįrenginėti. Taip bus sutaupyta statyboms skirtų lėšų, dėl to ateityje bus mažesnės ir Savivaldybės išlaidos nepagrindinės paskirties pastato dalies išlaikymui.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/miestai/klaipeda/siluteje-pradetos-ilgai-laukto-sporto-ir-sveikatingumo-centro-statybos.d?id=82460713&fbclid=IwAR1ukG6CmAkT3dXzzO235L7ojMlCpZweaB2yPzJW88HRg21JXMcohvmcbqE